Začíná nový školní rok...

Začíná školní rok a s ním mnoho nového. Děti si zvykají na jiný režim, kupují se nové bačkůrky, sešity, obaly. Tepláčky jsou najednou nad kotníky, ladí se rodinný kalendář, kdo, kdy, kam a koho poveze či doprovodí,... Má své náročné tempo to září, to mu nemůžeme nepřiznat.

Třetí rok také začíná jóga na faře v Rumburku, v prostorách rodinného centra Klíček. A má mnoho podob, za ty tři roky se proměnila, vyrostla a zesílila, dělá mi to velkou radost. Jóga je pro mě cesta ke svému tělu. K tomu Být v těle, Být přítomen. Vnímat spojení fyzického a duševního. Učit se vnímat souvisloti mezi emocemi a tělem, kde mám v těle strach, kde mi stres způsobuje napětí, kam se usídlil smutek,.. ale také kde nejvíc cítím radost, lásku a harmonii. Napětí a bloky v těle uvolňovat a tím se učit s naším tělem i emocemi pracovat. Součást jógy je práce s dechem, energií v těle, spojuji poznatky z tradiční čínské medicíny, cvičíme různé orgánové sestavy, sestavy tématické pro různá období, do jógy přináším aromaterapii pro relaxační část...

Pod názvem veselá jóga cvičím také s dětmi různého věku. Hravě, radostně, s fantazií a spontaneitou jim vlastní objevujeme jógové pozice, přivlastňujeme si zdravé pohybové návyky, cvičímekoncentraci, rovnováhu a relaxaci a to  přirozeným způsobem v kruhu, který nemá začátek a konec a nikdo není vpředu ani vzadu, zažíváme nesoutěživost. Děti učím projevit se i naslouchat, dát dar a pomoc někomu a také v klidu dar a pomoc přijmout.

Jsem ráda, že mohu na faře jógu cvičit. Ráda za otevřenost farářů Filipa a Constance. Vnímám jógu jako další cestu k rozvíjení lidských hodnot, které jsou napříč náboženstvími.